Výsledky v žákovských soutěžích a olympiádách ve školním roce 2015/2016

Olympiáda z českého jazyka (kat.II-SŠ) – 1. místo: Petra Jarošová (8.A). 2. místo: Eva Zemanová (8.A), 5.- 7. místo: Kristina Kropáčková (7.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat.I-ZŠ,G) – 10.- 13. místo: Vojtěch Švarc (3.A)
Dějepisná olympiáda (kat. ZŠ-G) – 1. místo: Vojtěch Švarc (3.A), 2. místo: Veronika Vítková (3.A) a 15. místo: Jakub Pavkov (4.A)
Olympiáda z anglického jazyka (kat. IIB) – 7. místo: Robert Kossi (4.A)
Olympiáda z anglického jazyka (kat. IIIA)- 28. místo: Tomáš Špilauer (7.A)
Matematická olympiáda (kat. Z6-ZŠ,G) – 1.- 14. místo: Radek Laštovička (1.A) a 35. místo: Vojtěch Drachovský (1.A)
Matematická olympiáda (kat Z7-ZŠ,G) – 20. místo: Marek Bulant (2.A) a 26. místo: Aneta Prouzová (2.A)
Matematická olympiáda (kat. Z8-ZŠ,G) – 7.- 11. místo: Vojtěch Švarc (3.A), 17.- 21. místo: Kateřina Žohová (3.A)
Matematický klokan (kat. Benjamin) – 5. místo: Marek Bulant (2.A) - z 1542 řešitelů
Matematický klokan (kat. Kadet) – 9. místo: Vojtěch Švarc (3.A) – z 1339 řešitelů
Pythagoriáda (kat. 6) – 17. místo: Matyáš Melichar (1.A)
Pythagoriáda (kat. 7) – 10.- 17. místo: Marek Bulant (2.A), 18.- 22. místo: Aneta Prouzová (2.A)
Pythagoriáda (kat. 8) – 4.- 6. místo: Vojtěch Švarc (3.A)
Fyzikální olympiáda (kat. E,F -8,9) – 12. místo: Milan Šavrda (3.A), 17. místo: Kateřina Žohová (3.A) a 18. místo: Vojtěch Švarc (3.A)
Fyzikální olympiáda (kat. ZŠ-G 7) – 7. místo: Eliška Hamadejová (2.A), 19. místo: Tomáš Borsodi (2.A), 21. místo: Marek Bulant (2.A), 23. místo: Hubert Otenschläger (2.A) a 26. místo: Dominik Mako (2.A)
Chemická olympiáda (kat.D) – 11. místo: Milan Šavrda (3.A), 19. místo: Vojtěch Švarc (3.A) a 21. místo: Magdalena Maňásková (3.A)
Biologická olympiáda (kat C – ZŠ,G) – 16. místo: Vojtěch Švarc (3.A), 19. místo: Kateřina Žohová (3.A)
Biologická olympiáda (kat. D- ZŠ,G) – 5. místo: Aneta Prouzová (2.A), 17. místo: Eliška Hamadejová (2.A)
Okresní kolo ve stolním tenise - pořádá DDM a Krajský úřad České Budějovice /kat. chlapci VI.B/ - 1.místo: Gymnázium Trhové Sviny /Václav Adam 6.A , Martin Fesl 5.A a David Votava 5.A/
Zeměpisná olympiáda (kat.A) – 9. místo: Matěj Kučera (1.A)
Zeměpisná olympiáda (kat.B) – 16. místo: Marek Bulant (2.A)
Zeměpisná olympiáda (kat. C) – 8. místo: Milan Šavrda (3.A)
Zeměpisná olympiáda (kat.D) – 6. místo: Michal Smoleň (6.A)

Matematický klokan (kat. Benjamin) – 14. místo: Marek Bulant (2.A) - z 4933 řešitelů
Dějepisná olympiáda (kat. ZŠ-G, 8-9) – 3. místo: Veronika Vítková (3.A) a 6. místo: Vojtěch Švarc (3.A)
Fyzikální náboj 2015 (kat. Junior) – 5. místo: Gymnázium T.Sviny /Jakub Hamadej a Josef Troup – oba 4.A, Vojtěch Švarc a Kateřina Žohová – oba 3.A/
Krajské kolo ve stolním tenise -pořádá DDM a Krajský úřad České Budějovice /kat. chlapci VI.B/ - 1.místo: Gymnázium Trhové Sviny /Václav Adam 6.A , Martin Fesl 5.A a Jan Adam 3.A/
Dějepisná soutěž gymnázií – družstev 2016 (kat.SŠ) – 6. místo: Gymnázium Trhové Sviny (Josef Štangl 5.A a Václav Adam 6.A) – účastnilo se 14 gymnázií
Fyzikální olympiáda (kat. SŠ-D) – 10. místo: Martin Jesenič (5.A), 16. místo: Pavla Kunzová (5.A) a 37. místo: Petr Tlapa (5.A)
Olympiáda z českého jazyka (kat.II-SŠ) – 13. místo: Petra Jarošová (8.A) a 17. místo: Eva Zemanová (8.A)
Biologická olympiáda (kat. B-SŚ) – 25. místo: Pavla Kunzová (5.A)
Biologická olympiáda (kat. D- ZŠ,G) – 12. místo: Aneta Prouzová (2.A)
Literární soutěž „Krumlovská prima sezóna“ – čestná uznání: Kateřina Bartyzalová a Ema Pešková – obě 7.A

Fyzikální náboj 2015 – 4. místo: Gymnázium Trhové Sviny /Václav Adam, Michal Smoleň a Jukub Kostohryz – všichni 6.A, Martin Jesenič a Pavla Kunzová – oba 5.A/
Výtvarná soutěž „Karel IV. očima dět“ Národního pedagogického muzea a knihovny J.A.Komenského – 2. místo a kat. kombinovaném a jiné techniky: Marie Fabiánová (4.A)
Česká lingvistická olympiáda FF UK Praha – úspěšný řešitel: Dora Todorovová (7.A)
Dějepisná soutěž gymnázií – družstev 2015 (kat.SŠ) – účast v celostátním kole v Chebu /Kristina Kropáčková, Ondřej Slípka a Matěj Švepeš – všichni 7.A/

Soutěž Znáš přírodu Novohradska – memoriál RNDr. S. Kučery (kat. C – žáci 8-9) – 3. místo: Gymnázium Trhové Sviny
Soutěž Znáš přírodu Novohradska – memoriál RNDr. S. Kučery (kat. B – žáci 6-7) – 1. místo: Gymnázium Trhové Sviny; individuální umístění: - 1. místo: Anna Poláková (2.A), 2. místo: Zdeněk Hubač (2.A) a 3. místo: Eliška Hamadejová (2.A)