Ukázky dravých ptáků a sov /13.4.2011/

Dne 13. 4. 2011 uspořádali sokolníci firmy ZAYFERUS pro studenty primy až sexty v Trhových Svinech zajímavý ornitologický projekt. V průběhu programu nás seznámili s třiceti druhy dravců a sov  naší i světové fauny. Viděli jsme běh karanča jižního i jeho obdivuhodnou vytrvalost a sílu při hledání ukrytého masa. Volný let supa krahujového, orla bělohlavého a dalších dravců. Sokolníci nám předvedli též způsob lovu některých dravců na věrohodných maketách zvířat. Vše bylo doprovázeno poutavým výkladem zaměřeným na poznání dravců a ochranu přírody. Někteří žáci se při závěrečné soutěži mohli i přímo zúčastnit práce sokolníků – vyzkoušet si vypustit dravce k lovu a nazpět jej zavolat na ruku. Za své první sokolnické úspěchy pak obdrželi i drobné ceny: kalendář a pexeso s dravci či rodinnou vstupenku na ornitologický projekt v Lednickém parku.

Mgr. J.Čandová