Viva! Janáček (27.11.2006)

27.11.2006

27. listopadu 2006 jsme se v Praze zúčastnili prvního koncertu z projektu Čtyři kroky do n(N)ového světa. Studentský symfonický orchestr hrál postupně všech pět vět Sinfonietty L. Janáčka a P. Kadlec v průběhu interpretace vyprávěl o tom, co děti mohou právě slyšet. Nakonec zazněla celá skladba bez přerušování.

Po skončení koncertu si mohli všichni studenti v předsálí Dvořákovy síně Rudolfina vyzvednout brožuru s dalšími informacemi o L. Janáčkovi a jeho Sinfoniettě. Součástí brožury byl i kompaktní disk s nahrávkou právě slyšené skladby – tentokrát však v podání České filharmonie.

Všech 19 studentů bylo koncertem i výkladem nadšeno. Někteří navíc využili pobyt v Praze ke shlédnutí výstavy v Národním muzeu.

Zapsala: Mgr. Marie Poláková