Geologická exkurze do Židovy strouhy u Bechyně (31.10.2006)

31.10.2006
Pro: 3.A a 4.A

Dne 31.10.2007 podnikly tercie a kvarta geologicky zaměřenou exkurzi k Židově strouze u Bechyně. Vedoucím akce byl Paed.Dr. Václav Pavlíček z Pedagogické fakulty Jihočeské university. Pod jeho vedením si žáci vyzkoušeli i rýžování zlata (viz foto) - což některým kupodivu docela šlo. Jen to zlato se ne a ne dostavit! Při formování vzorků hornin byla i docela zábava (nikdo se naštěstí netrefil kladívkem do vlastního či jiného prstu) a objevili jsme i krásné vzorky turmalínu (viz foto).

Odpoledne ještě žáci v Týně nad Vltavou navštívili stanici Pomoc přírodě, která je zaměřena především na pěstování okrasných dřevin (viz foto).

Zapsaly: J. Čandová a M. Langerová
Foto: V.Maděra